Szybko, łatwo i przyjemnie – czyli korzyści Twojej cukierni internetowej

Nikt nie przypuszczał, że internet może stać się nie tylko narzędziem komunikacji, ale także bardzo skutecznym wsparciem biznesu.

Dzięki sklepom posiadającym stronę online prowadzenie interesów stało się znacznie łatwiejsze i szybsze – tak samo dla właścicieli jak i klientów. Można sobie wyobrazić jaką zmianę przyniosło to w funkcjonowaniu firm. Ilość korzyści jakie płyną z tego sposobu sprzedaży jest bardzo duża. Poniżej lista, która odpowiada na pytanie – dlaczego warto się zainteresować cukiernią internetową.

1. Duża łatwość zakupów

Wchodząc na stronę danego sklepu klient często posiada już wiedzę co chce kupić. Dlatego prowadzenie strony internetowej znacznie mu to pomaga! Jest w stanie bardzo szybko zlokalizować dany produkt i jego cenę, sprawdzić opcję transportu i inne informacje (np. alergeny). Podnosi to jego zadowolenie z zakupów, bo stają się one dużo szybsze i wygodniejsze.

2. Większa ilość zamówień

Internet jest coraz popularniejszy dla każdego. Ilość użytkowników zwiększa się z każdym dniem. Dzięki istnieniu strony internetowej każdy może zobaczyć listę produktów nie wychodząc z domu. Przed oczami będzie miał także podgląd gotowego produktu co także może skłonić do kupna. Poza tym, może równie szybko zobaczyć Twoją całą ofertę i zachęci to do dodatkowych zakupów.

3. Mała ilość błędów

Jak często zdarza się, że pracownik sklepu czegoś nie dosłyszy albo źle zapisze zamówienie? Albo klient niewyraźnie się wypowie? Dzięki założeniu sklepu internetowego tych błędów nie będzie. Klient konkretnie wybierze to, co chce kupić – pracownik nie będzie miał problemu z odbiorem zamówienia. Podniesie to zadowolenie z zakupów i chęć skorzystania z oferty ponownie.

4. Szybka obsługa

To co najbardziej irytuje klientów to zajęta linia telefoniczna. Sklep internetowy sprawia, ze ten problem również zniknie. Jeden pracownik całkowicie wystarczy żeby obsługiwać zamówienia przez Internet. Może też on normalnie pracować w zakładzie, co zwiększa wydajność całego sklepu.

5. Klienci na pewno do nas wrócą

Wystarczy wykonane w 100% zamówienie od klienta a ten na pewno do nas wróci. Obsługa sklepu internetowego ułatwia zbieranie listy zadowolonych z naszej oferty ludzi. Możemy być pewni, że przy robieniu kolejnych zakupów będą o nas pamiętali. Mogą też nas polecić swoim znajomym, dzięki czemu zyskamy kolejnych klientów.

6. Większy zysk i większa wygoda

Żadna cukiernia nie jest w stanie przyjmować zamówień 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jednak internet otwiera nowe możliwość. Kiedy tylko klient będzie miał życzenie zamówi coś na Twojej stronie, a Ty otrzymasz taką informację. Wtedy, w czasie godzin pracy będziesz mógł je zrealizować. Klient będzie zadowolony, że nie musi specjalnie iść do Twojego sklepu – a Ty usprawnisz obsługę i zwiększysz ilość przyjmowanych zamówień.

7. Większa pewność zakupów

Zdarza się, że klient nawet sam nie wie co chce kupić. Poświęcisz bardzo dużo czasu na jego obsługę próbując mu pomóc i doradzić odpowiedni produkt. A tak, mając stronę internetową, możesz zaczekać aż on przejrzy całą ofertę i znajdzie to, czego faktycznie szuka. Oszczędzisz swój czas, ale także klienta. Dzięki temu, masz pewność, że klient dostanie to, czego chce.

8. Zbieranie statystyk dotyczących zakupów i klientów

Dzięki prowadzeniu cukierni internetowej możesz bardzo szybko i łatwo uzyskać informację o klientach. W których godzinach najczęściej kupują? Które produkty są tymi, który przynoszą największy zysk? Te i inne wiadomości otrzymasz, kiedy prowadzisz cukiernię online. Da Ci to konkretny zysk, będziesz wiedział co zrobić, żeby przyciągnąć klienta do swoich produktów.

9. Większa wiarygodność Twojej marki

Prowadząc sklep internetowy klient może bardzo szybko i łatwo sprawdzić Twoją wiarygodność. Widoczne certyfikaty, logo i inne znacznie wpływają na pewność klienta. Czuje on wtedy, że zakupy są na pewno bezpieczne i będzie z nich zadowolony. Możemy też umieszczać na stronie opinie usatysfakcjonowanych klientów. To pozwoli zapewnić klienta, że nasza cukiernia jest doświadczona w obsłudze i spełnianiu życzeń.

10. Detale, szczegóły i personalizacja (dostosowanie do życzeń klienta)

Zdarza się, że klient będzie chciał zamówić coś ekstra. Może jakiś niezwykły dodatek? Może specjalny wygląd? A może chce zrobić niespodziankę bliskiej osobie? Dzięki korzystaniu ze strony internetowej ma pewność, że jego tajemnica będzie bezpieczna i nikt się o niej nie dowie. To sprawi, że Twoja cukiernia będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla każdego kupującego.

Podsumowując, należy powiedzieć, że posiadanie internetowej cukierni wnosi tak wiele korzyści jak tylko to możliwe. Usprawnia naszą pracę, sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej atrakcyjni i powoduje konkretne zyski. Oszczędzając nasz czas obsłużymy więcej klientów i zarobimy więcej. Warto pomyśleć o stworzeniu własnej internetowej cukierni, która wyróżni nas na tle konkurencji.